Архієрей

Архієпископ Агапіт (в миру Іван Васильович Бевцик) – єпископ Української Православної Церкви.

Керує Могилів-Подільською єпархією Української Православної Церкви з  5 січня 2013 року.

День народження – 6 березня 1965 року.
Тезоіменитство – 14 червня на честь преподобного Агапіта Печерського, лікаря безвідплатного.

Народився 6 березня 1965 року в селі Давидівці Чернівецької області, Україна.

Після закінчення середньої школи вступив до Чернівецького музичного училища, яке закінчив у 1983 році.

У 1985 році зараховується до числа братії Свято-Духівського чоловічого монастиря у Вільнюсі.

У 1988 році на прохання архімандрита Іонафана, намісника Києво-Печерської Лаври, послушник Свято-Духівського монастиря переведений в цю обитель, де і був пострижений у ченці з ім’ям Агапіт — на честь преподобного Агапія Печерського, лікаря безвідплатного.

У 1988 році висвячений в ієродиякони, а у 1990 році — в ієромонахи.

У вересні 1992 року призначений настоятелем Свято-Троїцького храму, який відроджується у Іонівському монастирі у Києві.

22 липня 1994 року, після введення в сан архімандрита, призначений намісником монастиря.

У 1994 році закінчив Київську духовну семінарію. У 1998 році — Київську духовну академію, захистивши роботу на тему «Роль вселенських і помісних соборів у формуванні християнського богослужіння».

5 листопада 1998 року рішенням Священного синоду Української Православної Церкви Московського патріархат архімандрит Агапіт призначений єпископом Хустським і Виноградівським.

Хіротонія в єпископи відбулася 22 листопада 1998 року в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

26 липня 2000 року призначений єпископом Мукачівським і Ужгородським.

14 грудня 2007 року призначений єпископом Сєвєродонецьким і Старобільським.

20 грудня 2012 року Священний Синод звільнив Преосвященного архієпископа Сєверодонецького і Старобільського Агапіта від управління Сєверодонецькою єпархією та почислив його на спокій. Постійним місцем перебування Преосвященного архієпископа Агапіта (Бевцика) визначено Свято-Троїцький Іонинський чоловічий монастир м. Києва.

Згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 5 січня 2013 року, призначений керуючим новоутвореної Могилів-Подільської єпархії, з титулом “Могилів-Подільський і Шаргородський”.

Має Орден преподобного Сергія Радонезького II ступені (2008 рік)